Klienti

Dyson

Zdieľajte túto stránku

Kontaktné údaje

Dyson

Náš klient

V roku 1978 bol James Dyson frustrovaný s postupne sa znižujúcim výkonom jeho vysávača. Keď ho rozmontoval, tak zistil, že vrecko do vysávača sa upchávalo prachom a to spôsobovalo zníženie sacieho výkonu. Nedávno vybudoval priemyselnú cyklónovú vežu vo svojej fabrike, ktorá oddeľovala čiastočky farby od vzduchu použitím odstredivej sily. Mohol by podobný princíp fungovať aj vo vysávači?

Toto bol zárodok myšlienky, ktorá spravila z Dysona jedného z globálnych hráčov a lídra na trhu so spotrebným tovarom, ktorý má za sebou 20 ročnú históriu inovácií a vynálezov. Produkty značky Dyson sa dnes predávajú vo vyše 70 krajinách sveta a firma Dyson sa tak transformovala z postavenia jeden človek a jeden nápad na technologickú firmu s vyše 1000 inžiniermi a 4000 zamestnancami po celom svete.

Veľa ľudí vníma Dyson skôr ako technologickú spoločnosť než ako tradičný výrobný podnik, avšak Dyson sa v poslednej dobe snaží prostredníctvom ich web stránky cieliť na nových zákazníkov a zároveň podporovať tých existujúcich. Enhanced Coding spolupracoval s firmou Dyson v hlavnom sídle značky v meste Malmesbury v Anglicku a umiestnil svojich zamestnancov do sídla klienta, aby spolupracovali s Digital IT tímom na zlepšovaní a udržiavaní ich web stránky a prítomnosti značky Dyson na internete.

Referencie

Pracovať s Edom bolo s veľkou radosťou, pretože je jedným z mála vzácnych vývojárov, ktorí skutočne prepojujú obchodno-technickú priepasť. Z technologického hľadiska sa Ed s ľahkosťou vrhol na neznámu a komplexnú technológiu (riadenie prístupu a bezpečnosti) a odviedol vysoko kvalitnú prácu. Môžem sa na Eda spoľahnúť, že urobí “tú správnu vec” bez toho aby sa neustále museli špecifikovať operatívne detaily.

Z hľadiska podnikateľského porozumenia Ed veľmi rýchlo zobral do úvahy funkčné požiadavky a ich vplyv na technické riešenie. Jeho pripomienky do diskusií boli vždy relevantné a prínosné a s ľahkosťou vie spolupracovať s podnikovými klientmi. Pri popisovaní technických výziev je schopný definovať tieto výzvy s ohľadom na dopad jednotlivých technických riešení na podnikanie.

Nebyť Edovho premiestnenia, tak som presvedčený, že by sme predĺžili jeho zmluvu, pretože je cenným členom nášho tímu.

Rich Tebb - Architekt v oblasti digitálnych technológií

Ed si okamžite vytvoril povesť v rámci pracovnej skupiny a rýchlo sa oboznámil s problematikou. Je ľudský, a svojimi schopnosťami vedel rýchlo pozitívne ovplyvniť projekt.

Jeho technické znalosti sú naozaj na veľmi vysokej úrovni, prirodzene sa vie vyjadrovať a je priateľský – je prínosom do nášho tímu.

James Hobbs - Vedúci vývoja v oblasti digitálnych technológií

Prípadové štúdie