Prípadové štúdie

Prijímanie platieb pomocou Stripe

Zdieľajte túto stránku

Použité technológie

ASP.NET Web API 2

70% 70% kompletné

ASP.NET MVC 5

30% 30% kompletné

Microsoft Azure

100% 100% kompletné

Microsoft Azure SQL databases

80% 80% kompletné

Microsoft Azure Service Bus

40% 40% kompletné

Microservices

70% 70% kompletné

Stripe

70% 70% kompletné

Prijímanie platieb pomocou Stripe

Náš klient

Klient bol medzinárodný poskytovateľ pohostinstiev so sídlom v Európe a Spojených štátoch.

Opis problému

Klient sa snažil prijímať platby prostredníctvom mobilnej aplikácie, ale nevedel, ako bezpečne ukladať údaje o kartách svojich zákazníkov a ako spracovať platby. Potrebovali platformu na prijímanie a správu platieb od zákazníkov z webových i mobilných zariadení, pričom podporovali platformu Apple Pay aj Android Pay.

Naše riešenie

Projekt vyžadoval niekoľko nových systémov na ukladanie údajov o kreditných kartách, spracovanie platieb, posielanie peňazí obchodníkom, riadenie refundácií a hlásenie transakcií.

Za týmto účelom bola napísaná webová platforma a súbor mikro služieb, ktorý umožňoval zákazníkom autentifikovať a zaregistrovať svoje platobné údaje.Tie boli nastavené tak, aby umožňovali iba bezpečnú komunikáciu a mali rad bezpečnostných opatrení na zabezpečenie toho, aby bolo povolené len pripojenie od skutočných zákazníkov.

Platobná platforma umožnila iným systémom vytvárať záznamy o transakciách a podľa potreby účtovať na tieto karty. Stripe bol použitý ako platobný procesor a registrátor kariet, ktorý prijíma karty Visa, MasterCard a American Express. Stripe je poskytovateľ služieb PCI úrovne 1, čo znamená, že údaje o karte môžu byť uložené pomocou ich systémov, čím sa zabráni dodatočným nákladom, aby sa klient stal sám PCI kompatibilným.

Po prijatí platieb bolo potrebné podporiť ďalšie obchodné toky vrátenia peňazí. Toto sa vykonalo integráciou nových funkcií platieb do existujúceho administratívneho portálu.

Záznamy o transakciách boli uložené v novej databáze s denným a mesačným výkazom, ktorý umožnil podniku preskúmať výkonnosť v rôznych regiónoch a miestach používania.

Technológie

Systém bol implementovaný v C # pomocou kombinácie ASP.NET Web API 2, ASP.NET MVC 5 a Azure SQL databáz.Backend bol implementovaný s využitím množiny mikro služieb, ktoré nám umožnili zjednodušiť každú jednotlivú zložku a dosiahnuť 99% pokrytie testov platformy ako celku.

Služba bola umiestnená na cloude Microsoft Azure, s externým prístupom k platforme uzamknutým iba na niekoľko prístupových bodov a interným prístupom k serverom chráneným pomocou technológie virtuálnej siete spoločnosti Azure.